jaki antywirus na androida

Jeszcze kilka lat temu, system operacyjny Android, znany przede wszystkim ze smartfonów różnych producentów, uznawany był za system niezbyt bezpieczny.

Praca na nim nie była zbyt płynna, wygląd tego interfejsu nie wyglądał ciekawie, a spowolnienia i przycięcia animacji były czymś na porządku dziennym. Tak wyglądało to w poprzedniej dekadzie, kiedy Android dopiero się rozwijał i dawał poznać większej ilości użytkowników. A jak jest dzisiaj, kiedy na rynku mamy już dziesiątą odsłonę tego systemu, czyli Androida 10, zwanego także Androidem Q?

Od razu można stwierdzić, że wiele zmieniło się od momentu, kiedy Android debiutował na smartfonach. Minęło już naprawdę sporo czasu, a w obecnej dobie, gdy rozwój zauważalny jest niemal z dnia na dzień – można śmiało stwierdzić, że niewiele zostało z tego lagującego i pokazującego błędy, początkowego Androida. System od lat był udoskonalany i poprawiano w nim błędy, dlatego dziś zupełnie nie przypomina tego Androida, do którego, być może, zrazili się pierwsi użytkownicy telefonów w niego wyposażonych.

Dzisiaj jest to już system bezpieczny i płynny, z którego korzystanie jest przyjemnością. Wiele osób wciąż ma jednak pewne obiekcje, dotyczące działania Androida, zwłaszcza, jeśli mają z nim styczność po raz pierwszy, lub rozważają kupno swojego pierwszego smartfona wyposażonego w ten właśnie system operacyjny. Zastanówmy się zatem, czy jest się czego obawiać, jaki antywirus na androida wybrać i czy system ten może śmiało konkurować z iOS od Apple?

telefon

Osoby, które stają przed kupnem swojego pierwszego telefonu z Androidem, często miewają spore wątpliwości. Wynikają one głównie z lęku przed tym, że jest to system trudny do opanowania, zawieszający się i mniej płynny od prostych systemów, używanych w standardowych telefonach komórkowych lub smartfonach z systemem iOS. Nic jednak bardziej mylnego. Smartfony oparte na systemie Android działają obecnie bardzo szybko i płynnie, a różne testy pokazują, że Android jest aktualnie systemem zdecydowanie szybszym, niż iOS. Jest to także system bardzo intuicyjny, a więc nie powinien nikomu sprawiać żadnych problemów.

Przyzwyczajenie się do niego trwa zaledwie chwilę – nie jest ważne, czy to pierwsze spotkanie z nim dziecka, czy osoby starszej. Dodatkowo, każdy producent modyfikuje nieco wygląd czystego Androida swoimi nakładkami, tak, aby korzystanie z tego interfejsu było jak najbardziej przyjemne i proste. Śmiało możemy więc stwierdzić, że wygląd Androida będzie zależało od tego, jakiej marki telefon kupimy. Zatem, krótko mówiąc, Android na smartfonie Samsunga, będzie się prezentował nieco inaczej od Androida na Xiaomi, LG czy Huaweiu.

Jeśli natomiast mowa o bezpieczeństwie, Android poczynił ogromne postępy również na tym polu. Teraz jest to w stu procentach bezpieczny system, za pośrednictwem którego możemy dokonywać transakcji bankowych czy płacić telefonem w sklepie, lub restauracji. Wielu ludzi podchodzi jednak sceptycznie do płacenia telefonem, uważając, że nie jest to do końca bezpieczne. Z tego powodu, producenci często już na start oferują nam w swoich urządzeniach oprogramowanie antywirusowe tych samych firm, które znamy chociażby z ochrony antywirusowej na naszych komputerach.

antywirus na androida

Warto jednak zaznaczyć, że jeśli my sami korzystamy ze smartfona z głową, to żaden antywirus nie będzie nam potrzebny.
Kolejnym pytaniem, jakie zadaje sobie wielu użytkowników smartfonów, jest konkurencyjność Androida. Czy może on w ogóle stawać w szranki z systemem od Apple? Nie tylko może to robić, ale także – a może przede wszystkim – na wielu polach Android wygra potyczkę z iOS. Android jest bowiem systemem otwartym, co oznacza, że jest ciągle ulepszany przez wielu ludzi, pod każdym możliwym względem.

Pozwala także na personalizację urządzenia oraz zarządzanie nim przez właściciela w dowolny sposób, odwrotnie, niż w zamkniętym systemie iOS, w którym jedyną zmianą, jakiej mogą dokonać jego użytkownicy jest… Zmiana tapety.
Jak zatem widać, nie taki Android straszny, jak go malują!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJaki laptop
Następny artykułJaki kabel hdmi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here