Jak często trzeba ładować słuchawki bezprzewodowe nauszne?

0
5757

Dziś niemal każdy nosi przy sobie miniaturowe centrum rozrywki. Współczesne smartfony można wykorzystywać zarówno do odtwarzania muzyki, jak i oglądania materiałów wideo czy grania. Podłączając do smartfona słuchawki bezprzewodowe nauszne, można odtworzyć tego typu materiały w każdym miejscu, nie przeszkadzając przy tym osobom postronnym. Czy jednak użytkowanie takich słuchawek jest naprawdę wygodne? Czy konieczność ładowania baterii nie sprawia, że jest to sprzęt niepraktyczny?

Jak działają słuchawki bezprzewodowe?

Pozbawione charakterystycznego kabla, zasilane wewnętrznymi bateriami bezprzewodowe słuchawki nauszne to produkt stosunkowo nowy, powszechnie dostępny na rynku zaledwie od kilku lat. Moda na tego typu sprzęt pojawiła się wraz z upowszechnieniem urządzeń mobilnych, przede wszystkim smartfonów. Jest również pochodną miniaturyzacji i poprawy wydajności akumulatorów oraz wyraźnego spadku cen na akcesoria elektroniczne. Proste słuchawki bezprzewodowe nauszne można dziś kupić za zaledwie kilkadziesiąt złotych. Oczywiście sprzęt z mocniejszym akumulatorem, lepszej jakości głośnikami, a niekiedy również z dodatkowymi funkcjonalnościami będzie droższy, ale wciąż większość współczesnych użytkowników może pozwolić sobie na jego zakup. Słuchawki bez kabli działają w oparciu o popularny standard bezprzewodowej komunikacji Bluetooth. Dzięki niemu dźwięk przesyłany z urządzenia na słuchawki ma dobrą jakość, jest wolny od szumów i zakłóceń.

Baterie w słuchawkach bezprzewodowych nausznych

Bezpośredni wpływ na komfort codziennego użytkowania nausznych słuchawek bezprzewodowych ma pojemność zaimplementowanych w nich akumulatorów (mniejszych wersji baterii, jakie stosowane są we współczesnych smartfonach). Im większa pojemność, tym dłużej możemy słuchać muzyki bez konieczności ponownego ładowania. W najtańszych słuchawkach baterie mają małą pojemność, ale wciąż zapewniają możliwość słuchania muzyki przez kilka godzin. Markowe słuchawki bezprzewodowe nauszne w cenie kilkuset złotych, na przykład cieszące się dobrymi opiniami użytkowników słuchawki JBL, zapewniają możliwość odtwarzania muzyki nawet przez kilkadziesiąt godzin.

Czas działania standardowych bezprzewodowych słuchawek nausznych na jednym ładowaniu baterii może wahać się od 2 do 5-6 godzin. Jeśli potrzebujesz sprzętu z większym akumulatorem, musisz przygotować się na wydatek rzędu kilkuset złotych. Takie słuchawki trzeba jednak ładować znacznie rzadziej, co kilkadziesiąt godzin. Niestety większy akumulator to również większy ciężar słuchawek. Dlatego często warto decydować się na wariant pośredni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here