Zaślep swój laptop, czyli najlepszy sposób na bezpieczeństwo w sieci

0
1372

Od wielu lat na światło dzienne wychodzą regularnie historie, gdy ktoś znany ze świata show biznesu, finansjery czy polityki staje się kolejną ofiarą internetowych hakerów, którzy włamując się na jego laptopa przejmują kontrolę nad zamontowaną w nim kamerą. Przestępcy pozyskują w ten sposób częstokroć dane wrażliwe, ale także, co w takich sytuacjach najbardziej dotkliwe, intymne ujęcia z życia poszkodowanych. Ofiarą takich czynów padł już nie jednej znany aktor czy modelka, o czym dość regularnie informują prasa i media. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem jest zainstalowanie zaślepki na kamerę w laptopie.

Problem każdego z nas

Warto również pamiętać, iż problem nie dotyczy tylko osób znanych i sławnych, a każdego kto na co dzień korzysta z laptopa z kamerką i posiada dostęp do Internetu. Często osoby, które wejdą w posiadanie kompromitujących nagrań z kamery laptopa próbują wyłudzić od swoich ofiar pieniądze – w razie, gdy człowiek nie ulegnie szantażowi, grożą opublikowaniem ich w sieci. Z kolei osoby, które zostają postawione w takich sytuacjach są często zdezorientowane, gdyż nie zdawały sobie sprawy, że mogą być podglądane we własnym domu. Warto więc zabezpieczyć się przed taką przykrą okolicznością. Jak zaś wskazują specjaliści, w takim przypadku nie ma lepszego rozwiązania, jak specjalna zaślepka na kamerę w laptopie.

Wyrzuć plaster do kosza

Jakiś czas temu świat obiegła fotografia Marka Zuckerberga, twórcy portalu społecznościowego Facebook, na którym siedzi on obok laptopa, w którym kamera została zaklejona plastrem. Do podobnych praktyk przyznał się wówczas chociażby szef amerykańskiego FBI. Wszyscy zdali sobie sprawę, że nawet najważniejsze osoby na świecie, które mają na co dzień do czynienia z bezpieczeństwem w sieci, nie są w stanie wskazać skutecznego sposobu na zapobieżenie ataku na laptopa i przejęcie kontroli nad jego kamerą przez osobę z zewnątrz. Przezorni użytkownicy laptopów od jakiegoś czasu oklejają swoje komputery małymi plastrami. Czemu jednak nie zainwestować w tani, ale i o wiele praktyczniejszy gadżet, w postaci zaślepki na kamerę w laptopie?

Wspomniany plaster, to jednak pomysł dosyć kłopotliwy, a na pewno mało wygodny, bo przy każdorazowej konieczności skorzystania z kamery, trzeba go odkleić, a częstokroć wymienić. Takich problemów nie mają za to ci, w których komputerach została zamontowana zaślepka na kamerę w laptopie. Posiada ruchomy element, dzięki któremu kamera odkrywana jest tylko wtedy, gdy tego potrzebujemy.

Wśród zalet, jakie posiada zaślepka na kamerę w laptopie, wymienia się:

  • trwałość (wykonane z mocnego tworzywa sztucznego);
  • estetyczny wygląd (dobrze pasują do laptopa, można wybrać dowolny kolor, a nawet napis lub grafikę);
  • niska cena;
  • łatwy montaż (montowana na taśmę dwustronną).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here