dron

Drony stały się już jakiś czas temu modnym hobby, szczególnie chętnie praktykowanym przez zapalonych fotografów. Wykonywanie zdjęć z powietrza daje ogromną frajdę i sprawia, że cieszą się coraz większą popularnością. Jednak dołączenie do grona miłośników tej zabawy wymaga zdobycia pewnej wiedzy oraz odpowiedniego sprzętu. Jak zatem nauczyć się wszystkiego, co miłośnik zdjęć z lotu ptaka wiedzieć powinien?

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Najważniejsza kwestia, o której nigdy nie wolno zapominać, to bezpieczeństwo. Warto pamiętać, że drony zaczynały jako drobny sprzęt wojskowy, a dopiero później weszły do użytku publicznego, stając się elementem wyposażenia pasjonatów fotografii. Ich wykorzystanie jest jednak obwarowane znajomością zasad, których nieprzestrzeganie może zakończyć się nie tylko karą, ale również poważnymi niebezpieczeństwami.

Z tego względu, aby uniknąć sytuacji groźnych dla zdrowia innych osób oraz uniknąć zniszczenia mienia, należy nauczyć się podstawowych zasad obowiązujących w przestrzeni powietrznej. Obowiązkowa jest między innymi znajomość miejsc, w których używanie drona jest zabronione. Najlepszym sposobem na zdobycie tej niezbędnej wiedzy będzie bez wątpienia podjęcie profesjonalnego kursu.

Profesjonalne szkolenie UAV

Szkolenia UAV prowadzone są w kilku ośrodkach w Polsce. Są to nowoczesne placówki, wyspecjalizowane między innymi w szkoleniach przeznaczonych dla osób, które pragną wykorzystywać drony w celach służbowych, komercyjnych i hobbystycznych. W ramach kursów prowadzone są zajęcia między innymi dotyczące obsługi samego drona, robienia zdjęć i nagrań, jak też obróbki materiału. Szkolenia odbywają się również dla członków służb mundurowych, którzy chcieliby wykorzystywać drony w swojej pracy.

Więcej informacji o najlepszych placówkach oraz możliwość zapisu można znaleźć pod adresem: https://www.drony.net/.

Przygotuj się do kupna pierwszego drona

Kiedy już zdobędziesz niezbędną wiedzę, możesz przystąpić do zakupu swojego własnego, pierwszego sprzętu. Na początek warto sięgnąć po drony, które mają charakter hobbystyczny, choć jednocześnie pozwalają na uzyskanie dobrej jakości zdjęć i nagrań. Kilka podstawowych cech, o jakich warto tutaj pamiętać, przedstawiliśmy w kolejnych punktach.

Stabilność jest jednym z najważniejszych parametrów drona. To ona odpowiada za jego utrzymanie na odpowiedniej wysokości, a także brak dryfowania pod wpływem podmuchów powietrza. Dzięki temu zdjęcia są ostre i wyraźne.

Wbudowany gimbal to kolejny element, którego nie powinno zabraknąć na wyposażeniu twojego drona. Jest on niezbędny do uzyskania wyraźnego, ostrego i płynnego nagrania, pozbawionego negatywnego wpływu czynników zewnętrznych.

Wysokiej jakości matryca z wysoką rozdzielczością. Być może zastanawiasz się, czy rzeczywiście od samego początku potrzebujesz 4K oraz kilkukrotnego zoomu. Jednak nie wahaj się przed wybraniem zaawansowanego sprzętu. Dzięki temu da ci on dużo frajdy podczas wykonywania i obróbki materiałów, a także nie znudzi się, kiedy zaczniesz być bardziej zaawansowanym użytkownikiem. Pamiętaj, że początkującym nie będziesz długo, dlatego lepiej zainwestować w sprzęt, którego nie będziesz chciał za chwilę wymienić na lepszy.

Czy pozostało ci coś jeszcze? Oczywiście praktyka, a zatem wybierz dla siebie bezpieczne miejsce, weź ze sobą zapas akumulatorów i wypróbuj wszystko, czego się dowiedziałeś, w praktyce. Nie wątpimy, że to nowe hobby związane ze zdjęciami lotniczymi przypadnie ci do gustu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here