Jakiej firmy laptop

Laptopy w ostatnich latach stały się bardzo popularne. Ich poręczność i mobilność sprawiły, że komputery stacjonarne są coraz mniej popularne ponieważ sprawdzają się tylko w bardzo specyficznych i wymagających zadaniach.

Większość podstawowych czynności domowych jak i tych w pracy możemy wykonać na laptopie. Firmy oferują bardzo rożne warianty, on najprostszych małych i lekkich które możemy zabrać wszędzie ze sobą, poprzez trochę większe do użytku biurowego i domowego, których podzespoły pozwolą na obróbkę filmów i zdjęć, a także grę w prostsze gry, po prawdziwe „kombajny” dla graczy z najlepszymi podzespołami i zaawansowanymi modułami chłodzenia.

To wszystko sprawia, że trzeba dobrze przemyśleć jakie parametry są dla nas ważne przed zakupem

Zastanówmy się jakie cechy powinien mieć uniwersalny laptop, którego możliwe zastosowania będą najszersze. Przede wszystkim, do podstawowego użytku nie koniecznie potrzebujemy wszystkich nowości sprzętowych. Często w ich cenę jest wliczona tzw. premia za nowość. Sprawia to, że cena jest zawyżona w stosunku do oferowanych parametrów. W pierwszej kolejności warto przemyśleć jaki rozmiar matrycy chcielibyśmy mieć w laptopie. Obecnie producenci oferują laptopy o przekątnych od 10 do nawet 18,4” co w przypadku laptopa jest już naprawdę dużym rozmiarem. Uniwersalne i najbardziej popularne są matryce o przekątnej 15,6”.

nowy laptop

Daje to komfort przeglądania stron internetowych, czy oglądania filmów jednocześnie zachowując niewielki rozmiar, który pozwala w prosty sposób przemieścić laptopa z miejsca na miejsce. Matryce oferowane są w dwóch wariantach. Pierwszym jest matowy. Pozwala on na komfortową pracę w trudnych warunkach oświetleniowych jak np. na dworze w dużym słońcu, ponieważ matryca nie będzie odbijać światła. Drugim wariantem są matryce błyszczące. Mają one lepsze oddawanie barw, ale praca na nich na zewnątrz w słońcu może być utrudniona. Jeśli używamy często komputera na zewnątrz np. na tarasie w domu lub nasze stanowisko pracy ma okno za plecami warto postawić na matową matrycę.

Kolejnym ważnym parametrem na który warto zwrócić uwagę jest procesor. Najwyższej klasy procesory potrafią same w sobie kosztować kilka tysięcy złotych. Do podstawowego użytku i komfortowej pracy w większości przypadków wystarczy jednak procesor np. firmy Intel z serii i5. Warto przejrzeć w internecie strony z benchmarkami, które porównują wydajność procesorów od różnych producentów i z różnych serii. Ważna w laptopie jest również ilość pamięci RAM. Większość komputerów będzie posiadać 4 lub 8 GB pamięci. Taka ilość w zupełności powinna wystarczyć większość użytkowników.

Warto zapytać sprzedawcy w jakim wariancie są umieszczone kości. Często zdarza się, że w komputerze są dwa sloty, a jeden jest wolny, dzięki temu można w późniejszym czasie dołożyć dodatkową kość RAMu zwiększając ilość pamięci podręcznej. Dysk twardy również jest ważnym elementem wyposażenia komputera. Warto żeby komputer posiadał dysk SSD, znacząco on zwiększy prędkość komputera zarówno podczas uruchamiania i codziennej pracy. Przy kopiowaniu dużych plików jak i rozpakowywaniu archiwów czy instalowaniu programów odczujemy znaczącą różnicę w porównaniu do tradycyjnego dysku HDD.

Ostatnim parametrem na który warto zwrócić uwagę jest obecność portu USB 3.0 lub 3.1 pozwoli on na szybką obsługę urządzeń zewnętrznych.
Na pytanie jakiej firmy laptop wybrać odpowiedź nie jest jednoznaczna. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na parametry przedstawione powyżej. Jest to zdecydowanie bardziej istotne od konkretnego producenta.

laptop w firmie

Do najpopularniejszych obecnie można bez wątpienia zaliczyć takie firmy jak:
– HP;
– DELL;
– Samsung;
– Apple;
– Toshiba;
– Acer;
– Asus.
Każda z tych firm będzie posiadać szeroką gamę urządzeń w zależności od potrzeb. Jeśli chcemy posiadać laptop konkretnej firmy, warto zapoznać się ze stroną producenta i przejrzeć dostępne modele, jak również oficjalną listę dystrybutorów. W oficjalnym salonie będziemy prawdopodobnie zamówić produkt dopasowany do naszych potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here