jaki wybrać telefon

Życie w XXI wieku jest nacechowane technologią. Jeszcze 20 lat temu posiadanie telefonu, przez który mamy możliwość wykonać zwykłą rozmowę był szczytem luksusu dla wielu osób. Rozmowy z telefonów komórkowych były niebotycznie drogie, dlatego każda minuta rozmowy była na wagę złota. Swój czas triumfu miały wtedy smsy, które zamiennie służyły jako możliwość porozumiewania się.

Dzisiaj posiadanie telefonu z klawiszami pozostawia się jedynie osobom starszym, których możliwości motoryczne i poznawcze uniemożliwiają sprawną obsługę smartfona. Odchodzi się już od używania nazewnictwa typu telefon, gdyż od kilku lat w naszym posiadaniu znajdują się smartfony. To małe komputery, dzięki którym załatwimy już prawie wszystko. Niestety nie są one w stanie służyć zbyt długo. Postęp technologii wymusza na nas regularną wymianę osobistych smartfonów na nowsze modele.

Co więcej ceny tych urządzeń z jednej strony rosną, a z drugiej strony producenci opakowują w nie coraz to lepsze funkcje i rozwiązania. Zanim dokonamy zakupu warto dowiedzieć się jakie obecnie panują trendy i standardy na rynku. Smartfony obecnie wymienia się raz na 24 miesiące. To jest wystarczający czas by funkcjonalność obecnych smartfonów stała się przestarzała. Jest kilka sposobów na to jaki wybrać telefon by za niego nie przepłacić.

Pierwszą rzeczą na jaką warto zwrócić uwagę, to ekran telefonu. Na dzień dzisiejszy przekątne ekranów w smartfonach mieszczą się w przedziale 5-7 cali. Szerokokątne obrazy oraz zdjęcia panoramiczne wywołują duże zainteresowanie wśród użytkowników. Na szczęście nie oznacza to, że gabaryty telefonów są równie wielkie. Producenci dokładają wszelkich starań by zmniejszać ramki ekranów, powiększając tym samym ich powierzchnię. Istotne znaczenie mają również materiały z jakich wykonane są ekrany. Najdroższe to te typu AMOLED, a najtańsze to TFT LCD.

telefon

Następnie zastanów się nad systemem operacyjnym w smartfonie. Prym na rynku wiodą dwa rodzaje systemów. Android od Google oraz iOS od Apple. Oczywiste staje się, że iOS jest systemem instalowanym tylko na iPhonach. Charakteryzuje się szybszą aktualizacją oraz wyższymi standardami. System Android jest systemem wykorzystywanym w lwiej części smartfonów. Został bardzo łatwo przyjęty przez użytkowników. Przede wszystkim za możliwość personalizacji.

Procesor jest najważniejszą częścią ne tylko komputera, ale i także smartfona. To od jego jakości przede wszystkim, zależy cena jaką zapłacimy za urządzenie. Najpopularniejsze z nich to Qualcomm Snapdragon oraz Media Tek. to ich wersje oraz odmiany stanowią wnętrza nowoczesnych smartfonów. Co jakiś czas jednak producenci decydują się na zastosowanie autorskich rozwiązań. Są nimi Exynos czy kirin.

Skoro mowa o nowoczesnych technologiach to nie można pominąć aplikacji, które zawładnęły uwagą użytkowników. Niestety ich działanie wymaga nie tylko sprawnego procesora, ale także odpowiedniej ilości pamięci. Nowe smartfony muszą zaspokoić ten trend. Przez to producenci starają się umieszczać coraz większą pojemność pamięci RAM.
Smartfon równie dobrze może służyć jako aparat fotograficzny. Technologia w nim umieszczona nie odbiega już za bardzo jakością od profesjonalnych urządzeń. Producenci chcąc zwiększyć atrakcyjność swojego flagowego urządzenia inwestują w poprawianie funkcjonalności aparatu fotograficznego.

robi zdjęcie telefonem

Dzisiejsze smartfony potrafią z łatwością wykonać zdjęcia panoramiczne. Mają również możliwość poprawiania rozdzielczości wykonanych zdjęć nawet do 48 MB. Nawet w nocy można uzyskać satysfakcjonująca jakość fotografii. Dodatkowo stosując aplikacje do obróbki zdjęć uzyskamy efekt niemalże profesjonalny.

Na koniec warto wspomnieć o baterii. Coraz większe ekrany, mocniejsze procesory oraz aparaty nie oszczędzają energii. Stosowanie mocniejszych baterii w smartfonach jest już po prostu wymogiem, a nawet standardem. Minimum jakie powinien mieć zapewniony smartfon to 3000 mAh. W produktach flagowych znajdujemy często baterię rzędu 4000 mAh. A mimo to pozwalają ona na pracę smartfona jedynie przez dobę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here