internet na karte

Obecnie mamy do czynienia z bardzo dużą ilością ofert internetu na kartę. Jak jednak wybrać najlepszy i nie pogubić się przy tym wszystkim oraz jednocześnie nie przepłacić. Jaki internet na kartę będzie dla nas najlepszy oraz czym się różnią poszczególne oferty. Niestety bardzo łatwo jest trafić na mało atrakcyjną ofertę, ale także dużo osób nie zdaje sobie sprawy z istnienia niektórych operatorów. Bardzo ciekawe rozwiązanie oferuje Aero 2. W jego ofercie mamy możliwość skorzystania zarówno z bezpłatnego jak i płatnego pakietu.

Jakie są różnice między nimi i co lepiej wybrać?

Bezpłatny internet ma ograniczoną prędkość. Maksymalnie może ona osiągnąć 512 kb/s i działa na nadajnikach Plusa oraz Aero 2. Jednocześnie pojawia się ograniczenie w postaci czasu korzystania z internetu. Jednorazowo możemy być połączeni maksymalnie 60 minut z siecią internetową. Żeby uzyskać dostęp do internetu wystarczy, że zamówimy kartę SIM korzystając ze strony operatora na swój adres korespondencyjny. Jednak to nie wszystko. Musimy dodatkowo zapłacić 14 złotych za dostarczenie karty SIM oraz wpłacić tak zwany depozyt, którego wysokość wynosi 20 złotych.

Jednak kiedy zechcemy zwrócić kartę SIM i ją odesłać to depozyt jest nam zwracany, dlatego nic nie tracimy. Oczywiście karta SIM nie może być uszkodzona, ponieważ wtedy nie odzyskamy naszych pieniędzy. Więcej o darmowym internecie od Aero możemy poczytać na stronie internetowej tego operatora oraz na forach internetowych. Co roku zwiększa się liczba użytkowników darmowego internetu, jednak liczne ograniczenia sprawiają, że nie jest on już tak atrakcyjny jak kiedyś, ponieważ ceny internetu ciągle spadają i już praktycznie każdy może sobie pozwolić na standardowy dostęp do internetu.

telefon

Aero oferuje także pakiety płatne, które dostępne są w trzech opcjach. Pierwszy najtańszy pakiet to Economy, który kosztuje 2 złote i do dyspozycji mamy 500 MB na 30 dni. Kolejny pakiet kosztuje 5 złotych na 30 dni i zawiera 3 GB, nazywa się on Premium. Najlepiej wyposażony pakiet First Class oferuje nam 30 GB za 30 zł. Do wykorzystania tego pakietu mamy tak samo okres 30 dni. Żeby zdobyć szczegółowe informacje na temat każdego pakietu możemy osobiście poszukać informacji na stronie Aero. Dodatkowo mamy do dyspozycji pakiet testowy. Jest on darmowy i zawiera 30 GB na 30 dni. Żeby jednak skorzystać z pakietu testowego nie mogliśmy nigdy wcześniej być klientami usług Aero.

Podsumowując mamy do wyboru opcje darmowe i płatne. Czy warto jednak męczyć się z darmowym internetem, którego prędkość ograniczona jest do 512 kb/s, jeżeli za niewielkie pieniądze możemy mieć taką prędkość na jaką pozwala nam dana technologia? Technologie jakie są dla nas dostępne w poszczególnych pakietach to 3G oraz LTE. Wszystko zależy od terenu i regionu na jakim się znajdujemy i możliwości technicznych, które nam oferuje. Jednocześnie zanim podejmiemy decyzje o zakupie internetu to warto poznać opinie innych użytkowników na temat zasięgu operatora na danym terytorium.

jaki internet na karte

Niestety nie w każdym miejscu na świecie jest dobry zasięg i musimy to koniecznie wziąć pod uwagę, jeżeli nie chcemy potem mieć żadnych dodatkowych problemów. Kolejną ciekawą ofertę możemy znaleźć w Nju Mobile. Ma on jedną opcję do wyboru jaką jest pakiet 9 GB za 9 zł na okres 31 dni. Oczywiście możemy zakupić dowolną ilość pakietów internetów w czasie trwania danego okresu rozliczeniowego. Musimy jednak wziąć pod uwagę, że jeżeli nie wykorzystamy całego transferu przez miesiąc to pakiet nam przepadnie i nie będziemy w stanie w żaden sposób go odzyskać.

Nie jest możliwe zbieranie pakietów i wykorzystywanie ich w późniejszym terminie. Internet na kartę daje nam taki plus, że nie musimy martwić się o to, żeby co miesiąc mieć pieniądze na opłatę internetu. Kiedy chcemy z niego korzystać to wtedy płacimy i w ten sposób jesteśmy można powiedzieć niezależni. Dodatkowo nie jesteśmy związani umowami długoterminowymi, ponieważ nie podpisujemy żadnej umowy. Oczywiście ceny są zdecydowanie większe niż w przypadku abonamentu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here