Rejestrator kamer IP

W trosce o komfort i bezpieczeństwo życia, a także w celu ochrony dóbr firmowych decydujemy się na różne środki ostrożności. Najpopularniejszym w ostatnich czasach, a zarazem skutecznym i nowoczesnym wydają się rejestratory kamer IP. Zobacz, co to za sprzęt i jakie zastosowanie znajduje we współczesnych domach oraz przedsiębiorstwach.

Rejestrator IP w kamerze – co to?

Aby kamera domowa lub przemysłowa mogła działać w takiej formie, jakiej oczekujesz, powinna być odpowiednio skonstruowana. Chodzi tu m.in. o wyposażenie w taką część, jak rejestrator IP, czyli NVR (Network Video Recorder). Nie bez powodu jest ona nazywana sercem systemu. Aby odpowiednio pełniła tę funkcję, musi mieć parametry zdolne do udźwignięcia kamer, jakie będzie obsługiwała. Dzięki temu z powodzeniem odbierze sygnał przesyłany z kamer, zapisze obraz oraz dźwięk w niezmienionej, przystępnej do odczytania formie.

Jak dobrać rejestrator IP do kamery?

Rejestrator kamer IP, jak już wspomnieliśmy, to ważny element całej sieci monitoringu przemysłowego oraz domowego. Powinien być dopasowany do pozostałych elementów, ale też stopnia, w jakim sieć jest rozbudowana. Mocniejszy rejestrator IP obsłuży więcej kamer, bez strat na jakości obrazu i dźwięku. Mniejszy wystarczy do obsługi sieci domowych i komercyjnych.

Kupując rejestrator sieciowy NVR, weź pod uwagę:

  • liczbę kamer, jakie są podłączone do sieci,
  • liczbę dysków HDD,
  • jaki jest rodzaj bitratów wejściowych i wyjściowych,
  • maksymalną rozdzielczość nagrywania,
  • możliwość obsługiwania funkcji inteligentnej analizy obrazu.

Warto upewnić się, czy wybrany rejestrator kamer IP na pewno będzie kompatybilny z kamerami, jakie posiadasz lub zamierzasz zainstalować. Zazwyczaj nie ma z tym żadnego problemu, bo producenci wyposażają je w uniwersalne protokoły komunikacji. Przeczytaj więcej na ten temat w tekście: Z jakich urządzeń powinna się składać sieć telewizji przemysłowej?

Rejestrator sieciowy IP – jaki wybrać?

To normalne, że kupujący nie zawsze są dobrze zorientowani w ofercie rejestratorów do kamer IP i nie wiedzą, który będzie najlepszy dla ich potrzeb. Na pewno warto tutaj:

  • skorzystać z rady doświadczonego doradcy – w sklepie internetowym wsparcie udzielane jest zdalnie, np. telefonicznie, na czacie,
  • zaufać dobrej i znanej marce, np. Dahua, HikVision czy IPOX,
  • sprawdzić i porównać parametry konkretnych urządzeń, w tym ilość kanałów, wyjścia video, maksymalne rozdzielczości zapisu, maksymalny bitrate, kompresję video, interfejs sieciowy, obsługę dysków itd.

Gdzie kupić rejestratory NVR?

Rejestrator do kamer IP znajdziesz w stacjonarnych i internetowych sklepach z elektroniką. Sprawdzaj ofertę firm, które specjalizują się w systemach alarmowych oraz telewizji przemysłowej. Najlepiej, abyś w jednym miejscu mógł zamówić rejestrator kamer WiFi wraz z pozostałymi podzespołami potrzebnym do stworzenia instalacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here