jaki telewizor do 3000

Każdy z nas posiada w swoim domu telewizor. Jest on nierzadko najdroższym sprzętem elektronicznym (a także największym i nierzadko najbardziej zaawansowanym technologicznie), jaki posiadamy w naszym domu prywatnym czy mieszkaniu.

Dzięki postępującemu i bardzo szybkiemu i gwałtownemu rozwojowi technologii w każdej dziedzinie elektroniki (a w przypadku telewizorów i smartfonów w szczególności) ceny telewizorów z roku na rok spadają w dół, a ich zaawansowanie technologiczne oraz jakość wykonania każdego z użytych podzespołów każdego roku wzrastają. Dzięki rozwojowi technologii używanych w telewizorach coraz częściej decydujemy się również na zakup telewizora mimo, że nie posiadamy telewizji i nie zamierzamy jej posiadać. Wynika to przede wszystkim z trzech aspektów każdego telewizora, które z roku na rok są coraz bardziej rozwijane.

Pierwszym z nich jest funkcja smart tv, która pozwala między innymi na korzystanie z internetu na telewizorze za pośrednictwem specjalnej przeglądarki, oglądanie filmów i seriali z popularnych serwisów streamingowych takich jak Netflix czy HBO GO czy też przeglądanie zdjęć, słuchanie muzyki lub czasem nawet granie w gry. Dzięki tym funkcjom (a także dziesiątkom innych, których tu nie wymieniliśmy) telewizor z funkcją smart tv może oferować nam o wiele więcej poza samą funkcją odtwarzania telewizji. Dzięki temu nawet jeżeli nie oglądamy żadnej telewizji, to i tak zakup telewizora może być dla nas kuszącą opcją.

telewizor w salonie

Następnym z owych aspektów jest rozdzielczość używana w matrycach najnowszych telewizorów. Jeszcze dziesięć lat temu na rynku dominował standard HD Read, czyli 1280 na 720 pikseli. Była to rozdzielczość oferowana wówczas przez większość telewizorów tańszych niż 2500 złotych. Była to również rozdzielczość zbyt niska jeżeli chcieliśmy rozważać zakup telewizora jako zakup zamiennika dla naszego monitora dla komputera lub jako dodatkowy ekran do którego możemy podpiąć na przykład naszego notebooka. Obecnie standardem dla telewizorów poniżej 2 tysięcy złotych jest standard Full HD, czyli 1920 na 1080 pikseli i jest to już wystarczająca rozdzielczość żeby używać takiego telewizora jako zamiennika dla chociażby monitora komputera. Dodatkowo coraz więcej tańszych telewizorów (nawet takich za 1500-2000 złotych) zaopatrzone jest w rozdzielczość 4K, która jeszcze bardziej działa na plus takiego urządzenia.

Trzecim elementem, który w ostatnich latach bardzo się rozwinął jest odświeżanie telewizora. Kilkanaście lat temu standardem było 50 lub 50 Hz. Była to zdecydowanie zbyt niska wartość jeżeli chcieliśmy używać telewizora na przykład do grania w gry. Obecnie standardem jest 100 Hz, a także coraz więcej tańszych telewizorów oferuje odświeżanie ekranu na poziomie nawet 200 Hz. Dzięki temu taki telewizor nie odstaje już tak bardzo od profesjonalnych monitorów, jeżeli chodzi o sam komfort grania w dynamiczne gry takie jak na przykład CS:GO.

No dobrze. W takim razie skoro zakup telewizora jest tak dobrym pomysłem, to jaki telewizor wybrać jeżeli jesteśmy laikiem?

Na początku musimy ustalić nasz budżet. Będzie to 1500, 2000 czy też może 3000 złotych lub więcej? Najlepszy stosunek ceny według licznych porównań specyfikacji mają telewizory za około trzy tysiące złotych. W takim razie jaki telewizor do 3000 złotych będzie dla nas najlepszy?

telewizor do 3000

Jeżeli wiemy już, jaką kwotą pieniędzy dysponujemy, to kolejnym krokiem będzie ustalenie jakiego rozmiaru telewizor najlepiej nada się do pomieszczenia w którym ma zostać umieszczony. Dlatego też będziemy musieli ustalić w którym pokoju naszego mieszkania lub domu chcemy umieścić nasz nowy telewizor, a także na której ze ścian. Następnie będziemy musieli zmierzyć odległość jaką dzieli miejsce powieszenia telewizora od miejsca w którym będziemy siedzieć lub leżeć oglądając telewizor – najczęściej będzie to więc odległość między ścianą a kanapą.

W przypadku małych odległości, takich jak 1.5 do 2 metrów najlepsze będą mniejsze telewizory poniżej 40 cali. W przypadku bardzo dużych odległości takich jak 5 do 6 metrów, będziemy mogli wstawić do pomieszczenia telewizor nawet o ekranie wielkości 60-65 cali.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here