jaki modem lte

W dzisiejszych czasach większość osób ma dostęp do internetu i coraz mniej jest ludzi, którzy tego dostępu nie posiadają. Dodatkowo w bardzo wielu miejscach mamy możliwość skorzystania z sieci WIFI, której możemy używać bez żadnych ograniczeń.

Oczywiście najbardziej popularny jest obecnie internet LTE. Zazwyczaj jednak dobrze jest posiadać dodatkowe urządzenie, które umożliwi nam połączenie z internetem LTE. Jaki modem lte wybrać i co najlepiej wziąć pod uwagę, jeżeli chcemy skorzystać z tej formy internetu?

LTE to tak zwana technologia, które polega na przesyłaniu danych

Miała ona zastąpić popularną sieć 3G. Oczywiście warto także rozróżnić modem od routera, ponieważ są to zupełnie różne urządzenia. Router służy do rozdzielania sygnału, dzięki czemu większa liczba urządzeń może korzystać z sygnału internetowego. Dzięki takiej opcji internet nie jest ograniczony do jednego urządzenia. Modem natomiast umożliwia nam odbierać internet mobilnie i jest to bardzo małe urządzenie, które możemy podłączyć do komputera. Dodatkowo warto wziąć pod uwagę, że na rynku istnieją routery, które posiadają wbudowany modem. Jednym z wartych polecenia modemów jest ALCATEL LINK KEY.

telefon z 5g

Współpracuje on z technologią przesyłania danych 4G LTE. Maksymalna prędkość jaką umożliwia nam ten modem to 150 MB/s. Jak widać jest to bardzo przyzwoity wynik, który pozwoli na większość działań w internecie, łącznie z pobieraniem oraz wrzucaniem plików na internet. Dzięki temu nie powinniśmy mieć problemów przy przeglądaniu stron na internecie, a nawet możemy sobie pozwolić na granie w wymagające gry online. Dodatkowo modem jest bardzo mały i posiada wielkość pendrive. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie będzie żadnych problemów z przenoszeniem modemu oraz pracą zdalną w każdym miejscu na świecie.

Wielu ludzi pracuje jako freelancerzy i często się przemieszczają, a dzięki dostępowi do internetu mogą bez przeszkód wykonywać swoją pracę. Podstawową kwestią jaką powinniśmy wziąć pod uwagę podczas wyboru odpowiedniego modemu LTE jest prędkość przesyłania danych. Obecnie, żeby bez problemów korzystać z internetu dobrze jest celować w prędkość 150 MB/s. Jest to jeden z najważniejszych parametrów, ponieważ ma to główny wpływ na to jak komfortowe będzie korzystanie z naszego internetu.

Nawet najlepszy pakiet internetowy nie będzie wykorzystany w stu procentach, jeżeli będziemy posiadać słabej jakości modem, który nie będzie obsługiwał danej prędkości. Warto wziąć pod uwagę, że programy operacyjne także są w stanie obsługiwać modemy LTE. Użytkownicy zarówno Windowsa jak i Mac OS mogą być spokojni, ponieważ bez problemu będą mogli skorzystać z sieci LTE. Warto jednak wziąć pod uwagę, że wbudowane modemy w laptopy często są wykonane znacznie gorzej niż ich zewnętrzne odpowiedniki.

modem lte

Podstawowe pytanie na jakie powinniśmy sobie odpowiedzieć podczas poszukiwania odpowiedniego modemu to czy chcemy używać go stacjonarnie w obrębie własnego mieszkania, czy jednak przyda nam się dostęp mobilny. Modemy na kartę SIM mają jedną bardzo ważną wadę. Nie sprawdzają się dobrze w miejscach, w których sygnał jest niewystarczająco dobry. Mimo, że są one bardzo poręczne i wystarczy gniazdo USB, żeby z nich korzystać to argument o zasięgu jest często decydujący i sprawia, że osoby, które z internetu korzystają głównie w domu chętniej wybierają modem oraz router w jednym.

Dzięki takiemu rozwiązaniu otrzymujemy lepszą jakość sygnału, a jest to bardzo ważne w regionach gdzie sygnał internetu zostawia wiele do życzenia. Na szczęście w Polsce mamy do czynienia z bardzo dobrze działającym internetem LTE. Wyróżniamy się zasięgiem oraz przystępnymi ofertami cenowymi na tle innych krajów europejskich. Oczywiście dalej możemy trafić na miejsca, w których sygnał będzie niewystarczający jednak spotykane są one coraz rzadziej. Zazwyczaj w takich miejscach infrastruktura nie jest wystarczająco rozbudowana, a użytkowników jest bardzo wielu. Te czynniki mają kluczowe znaczenie, jeżeli chodzi o zasięg i dostęp do sieci internetowej.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJaki procesor wybrać
Następny artykułJaki bezlusterkowiec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here