jaki antywirus

Wybór komputera to dopiero pierwszy krok na naszej przygodzie z nim. Jaki antywirus wybrać? Jakie programy zainstalować? Na te i inne pytania będziemy musieli sobie odpowiedzieć przy planowaniu zakupu naszego nowego komputera czy laptopa. Pierwszym krokiem powinno być oczywiście dokładnie przemyślenie naszych wymagań.

Można zacząć od określenia tego, czym będziemy się zajmować. Niektóre osoby będą potrzebowały sprzętu tylko i wyłącznie do wysyłania maili czy tworzenia dokumentów tekstowych. W takim wypadku wybór komputera może się okazać dość prosty. Nie zawsze jednak tak będzie – na pewno warto zastanowić się dobrze nad swoimi wymaganiami.

Pierwszym pytaniem, jakie powinniśmy sobie zadać, będzie to o rodzaj sprzętu, jaki nas interesuje. Niektóre osoby będą wolały zainwestować w komputer stacjonarny, inne – w laptopa, a inne zdecydują się po prostu na tablet. Wiele zależy tutaj od naszej mobilności oraz od tego, czy dużo jeździmy i pracujemy w podróży. Jeżeli tak, na pewno warto zainwestować w przenośny sprzęt, dzięki któremu wszystkie potrzebne pliki oraz informacje będziemy mogli mieć zawsze pod ręką.

bezpieczeństwo komputera

Jeśli natomiast wolimy pracować stacjonarnie i nie musimy się martwić o to, że nasze pliki muszą być gdzieś przenoszone, wtedy lepszym wyjściem będzie komputer stacjonarny. Jest to szczególnie dobry pomysł dla osób, które są grafikami lub zajmują się tworzeniem wizualizacji 3D. Komputery stacjonarne mają z reguły znacznie lepsze parametry niż laptopy, co jest w tym wypadku niezwykle ważną kwestią. Jeśli natomiast nasz komputer ma nam służyć tylko i wyłącznie do wysyłania maili czy do oglądania filmów, wtedy dobrym pomysłem może okazać się tablet – sprzęt lekki i mobilny.

Czy są jakieś podstawowe programy, które każdy z nas powinien mieć na swoim komputerze? O ile w większości programy, które zainstalujemy, będą zależały tylko od naszych potrzeb, są pewne uniwersalne aplikacje, które warto mieć. Będą do nich należały na przykład różnego rodzaju programy do edycji tekstu, wysyłania wiadomości email oraz tworzenia podstawowych prezentacji.

Są to aplikacje, które przydadzą się w pewnym momencie praktycznie każdemu z nas, dlatego też dobrze jest znaleźć takie, które będą dla nas wygodne oraz łatwe w obsłudze i intuicyjne. Należy również zadać sobie pytanie – jaki antywirus spełni nasze oczekiwania? W dzisiejszych czasach Internet roi się od różnego rodzaju zagrożeń, dlatego warto zainwestować w odpowiedni program, dzięki któremu nasze dane oraz pliki będą chronione przed wirusami czy kradzieżą. Znalezieniu odpowiedniego programy na pewno warto poświęcić trochę czasu i zapoznać się z opiniami o nich zanim dokonamy ostatecznego wyboru.

Poza podstawowymi programami, warto poznać wymagania innych, które będziemy używać. Może się okazać, że potrzebne nam programy mają bardzo konkretne wymagania dotyczące systemu operacyjnego, karty graficznej lub innych parametrów. W tym wypadku konieczne będzie upewnienie się, że nasz nowy komputer sprosta naszym wymaganiom. Na szczęście informacje dotyczące parametrów sprzętu możemy bez większych problemów znaleźć na stronach internetowych.

komputery w domu

Gdy mamy już nasz wymarzony komputer, na pewno warto zastanowić się nad innymi podstawowymi kwestiami, takimi, jak na przykład jego ochrona. Program chroniący nasz sprzęt oraz dane przed szkodliwym oprogramowaniem to w dzisiejszych czasach podstawa. Jaki antywirus wybrać? Będzie to oczywiście zależało od naszych potrzeb oraz budżetu, jaki możemy na to przeznaczyć. Istnieją darmowe wersje prostych programów antywirusowych, które można wypróbować.

Generalnie jednak znacznie lepszą ochronę zapewni nam płatny program. Zaletą jest tutaj z pewnością to, że większość takich programów będzie miało opcję bezpłatnego okresu próbnego, który z reguły będzie trwał około 30 dni. Jest to czas, w którym bez żadnych opłat czy zobowiązań możemy zapoznać się z działaniem programu antywirusowego i ocenić, czy spełnia on wszystkie nasze oczekiwania, czy też będziemy musieli szukać dalej.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJaki router do światłowodu?
Następny artykułJaki laptop

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here