Komponenty do budowy systemów PXI

0
1238

Jeśli Twoim priorytetem jest najwyższa wydajność i niezawodność systemów do pomiarów i automatyki, z pewnością wiesz czym są systemy PXI i jakie komponenty do budowy systemów PXI dostępne są na rynku. Jeśli nie – przygotowaliśmy dla Ciebie ten poradnik. Zapraszamy do lektury!

Czym są systemy PXI?

W systemach PXI obudowa zapewnia zasilanie, chłodzenie i magistralę komunikacyjną dla przyrządów modułowych. Możliwe jest sterowanie tymi modułami za pomocą zewnętrznego komputera lub wbudowanego kontrolera, używając jednego lub kilku specjalistycznych narzędzi programistycznych, aby dostosować system. PXI to można powiedzieć, standard, jeśli chodzi o modułowe platformy akwizycji danych i sterowania. Jeśli chodzi o konstrukcję mechaniczną i elektryczną, technologia PXI idealnie przystosowana jest do pracy w warunkach przemysłowych!

Na czym oparta jest konstrukcja PXI? Znajdziemy tu kasetę z magistralą i moduły komputera, dysków, kart rozszerzeń czy kart pomiarowych (i wiele innych!) wsuwanych od przodu. Dzięki temu wszystkie elementy systemu będą odpowiednio chłodzone. Co więcej – możemy być pewni, że moduły będą doskonale przymocowane, a ponadto nie musimy martwić się o dostęp do złączy od przodu. To nigdy nie było łatwiejsze! Na co jeszcze możemy liczyć? Dzięki PXI pomiędzy modułami pomiarowymi a kartami procesora zachodzić będzie szybka komunikacja oraz synchronizację pracy wielu kart DAQ. PXI zapewnia dużą przepustowość i małe opóźnienia, solidną konstrukcję, odpowiednią wentylację i szeroki wybór modułów.

Jakie są zalety systemów PXI?

Jeśli mowa o zaletach systemów PXI, tu z pewnością możemy liczyć na precyzyjną synchronizację (opóźnienia, jeśli wystąpią, będą bardzo niskie), wysoką integrację, i architekturę, która jest modularna – dzięki temu oszczędzamy również miejsce. Szeroki wybór oprzyrządowania to również coś, czego możemy być pewni, wybierając systemy PXI.

Komponenty do budowy systemów PXI

Jakie są komponenty do budowy systemów PXI? Znaleźć możemy standardowe, jak i przenośne obudowy, karty procesorowe oraz zasilacze, karty przetworników analog – cyfra A/D i oscyloskopowe, switche, generatory oraz analizatory sygnałów dynamicznych.

Jak widać, w przypadku gdy zmuszeni będziemy wymienić któryś z elementów systemu, nie sprawi to nam kłopotu. Systemy PXI nie sprawiają kłopotu przy modernizacji! Kolejna zaleta? Do PXI zainstalować można aż do siedmiu modułów. Dodatkowo – wymiana modułu jest prosta, a dostępne rozwiązania z pewnością zadowolą każdego użytkownika. Sprawdź sam!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here