jaki dysk do laptopa

Żyjemy w dziwnych czasach w których wymaga się od nas żebyśmy pracowali coraz więcej i intensywniej, nierzadko również poza naszym miejscem pracy, czyli w domu i poza domem, ale jednocześnie oferuje nam się za tą zwiększoną pracę tyle samo lub czasem nawet mniej.

Niestety rynek pracy bywa okrutny i w większości przypadków pozostaje nam się jedynie dostosować. Oczywiście możemy złożyć wypowiedzenie i poszukać nowej pracy, która być może będzie oferowała nam lepsze warunki. Tutaj właśnie pojawia się kluczowe słowo „być może” – ryzyko, że spadniemy z deszczu pod rynnę i nasza nowa praca będzie jeszcze gorsza od obecnej, która już teraz nam się nie podoba, jest niestety na tyle, że większość z nas boi się na podjęcie takiej decyzji.

Częstą bolączką pracy umysłowej w dużych korporacjach jest bardzo często fakt,że pracujemy nie czterdzieści godzin tygodniowo, które mamy zapisane w umowie, ale nierzadko pięćdziesiąt godzin lub nawet więcej. Dodatkowe godziny pracy musimy wykonywać poza naszym faktycznym miejscem pracy, pracując w domu. Oczywiście nie dostajemy za to żadnego dodatkowego wynagrodzenia. W końcu to nie są nasze nadgodziny, a jedynie nasza prywatna sprawa, którą możemy, ale nie musimy robić w naszym domu.

dysk do laptopa

Często żeby wykonywać ową nieodpłatną i dodatkową pracę musimy posiadać dodatkowo własny sprzęt za który oczywiście musimy sami zapłacić. Często mamy go już o wiele wcześniej – w końcu kto z nas nie ma w domu komputera stacjonarnego czy laptopa? Jednak co jeżeli nie mamy takiego urządzenia? Wtedy nie pozostaje nam nic innego jak zacisnąć zęby, wyjąć z portfela kilka tysięcy złotych i poszukać swojego pierwszego notebooka lub komputera osobistego.

Co zakupić? Komputer stacjonarny czy też laptopa? Każde z tych urządzeń posiada swoje oczywiste wady i zalety.

W przypadku komputera stacjonarnego do niewątpliwych zalet można zaliczyć o wiele lepszą specyfikację, którą w tej samej cenie co notebook, jest w stanie zapewnić komputer stacjonarny. Wszystko to dzięki o wiele większym gabarytom komputera stacjonarnego w których można umieścić większe, a tym samym bardziej wydajne, podzespoły. Przykładowo niektóre karty graficzne z najwyższej półki cenowej są nierzadko wielkości małych notebooków, a są umieszczane w obudowach komputerów stacjonarnych.

Tutaj warto zauważyć od razu główną wadę komputerów osobistych – są one bardzo duże i ciężkie, a tym samym pozbawione jakiejkolwiek mobilności. Jeżeli umieścimy gdzieś w naszym mieszkaniu czy domu nasz komputer stacjonarny i podepniemy go do wszystkich potrzebnych urządzeń i gniazdek dziesiątkami kabli, to prawdopodobnie będzie on stał w tym samym miejscu przez kolejne kilka lat.

laptop

Jeżeli chodzi o zalety laptopy, to główną zaletą prawie każdego notebooka jest to czego jednocześnie nie posiada żaden komputer stacjonarny, a więc mobilność. Laptopy są małe, lekkie i potrafią wytrzymać nawet 12 godzin na jednym ładowaniu dzięki pojemnym bateriom. Dzięki temu z laptopa możemy korzystać dosłownie wszędzie – w domu, pracy, szkole, kawiarni, jadąc pociągiem czy autobusem. Główną wadą większości laptopów jest natomiast fakt, że ich podzespoły pozostawiają wiele do życzenia. Jeżeli nie zamierzamy zapłacić za naszego pierwszego laptopa 5 czy 6 tysięcy złotych, to możemy zapomnieć na przykład o grze w najnowsze tytuły gier na najwyższych detalach.

Jeżeli nasze nowe urządzenie będziemy potrzebowali do pracy, to zdecydowanie lepszym wyborem będzie oczywiście laptop.

Na co należy zwracać uwagę przy zakupie laptopa? Przede wszystkim na to jaki procesor, kartę graficzną i pamięć RAM posiada. Wiele osób zapomina jednak o dysku, które jest równie ważny. Mamy do wyboru wolniejsze dyski HDD lub szybsze dyski SSD. Jaki dysk do laptopa spośród tych dwóch typów będzie najlepszy? Jeżeli zależy nam na tym żeby cały system operacyjny w laptopie działał szybciej, a także żeby każdy program szybciej się uruchamiał, to lepszym wyborem będzie dysk SSD. Oczywiście jego cena jest trochę wyższa niż HDD, dlatego prawdopodobnie będziemy musieli zakupić dysk o mniejszej pojemności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here