YouTube

Bardzo popularny w ostatnich latach stał się streaming – czy to gier, filmów czy (przede wszystkim) muzyki. Mało co wśród produktów, które mogą być w pełni cyfrowe kupujemy już na fizycznych nośnikach, a do tego coraz rzadziej posiadamy nawet cyfrowe kopie w pamięci swoich urządzeń. Streamowanie jednak ma swoje wady. Jeśli nie mamy pobranego danego utworu, nie obejrzymy go, jeśli nie będziemy mieli dostępu do Internetu.

Z uwagi na niskie ceny pakietów danych większość osób ma dostęp do sieci nawet poza domem, ale jednak zdarzają się sytuacje, kiedy go nie ma (niski zasięg w oddalonej od nadajnika okolicy, bliska rozładowania bateria, którą bardzo szybko wyczerpuje włączony transfer danych). W takich przypadkach możliwe będzie jedynie odtworzenie piosenek z własnej pamięci. Można więc zapytać: czy da się pobierać utwory z YouTube?

Pobieranie z YouTube jest możliwe, nawet w wysokiej jakości

Wiele osób używa YouTube do słuchania muzyki czy oglądania teledysków. Łatwo i za darmo można tam uzyskać dostęp do niemal każdej piosenki w historii, nie licząc takich, które na przykład zostały udostępnione na wyłączność innym platformom streamingowym (np. Spotify, TIDAL).

Warto wiedzieć, że pobieranie z YouTube jak najbardziej jest możliwe, zarówno, jeśli chodzi o samo audio (podcasty, muzyka), jak i wszelkiego rodzaju inne treści, w przypadku których poza dźwiękiem chcielibyśmy mieć także obraz (w takiej sytuacji możemy przekonwertować filmik do formatu MP4 lub innego, który obejmuje zarówno audio, jak i wideo). Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj: https://techpolska.pl/youtube-mp3-konwerter-przetwornik-yt-gdzie-jak-po-co/. Warto poszerzyć swoją wiedzę na ten temat, jeśli preferuje się odtwarzanie utworów z pamięci, a nie streaming.

Żeby pobrać utwór audio, wystarczy skuteczny, rzetelny przetwornik – w Internecie jest sporo takiego typu narzędzi. Przetwornik YouTube MP3 pozwoli zapisać utwór na swoim dysku, a zazwyczaj także wybrać jego jakość. Jeśli zależy nam na tym, aby piosenka brzmiała jak najlepiej, warto wybrać tę najwyższą dostępną, aczkolwiek trzeba mieć świadomość, że wpłynie to na wagę pliku.

Jak korzystać z przetwornika YouTube?

Korzystanie z przetwornika YouTube na MP3 jest bardzo proste. Każde takie narzędzie może wyglądać inaczej, ale różnice nie powinny być duże. Zazwyczaj wystarczy po prostu wejść na stronę, wkleić w odpowiednie pole link do filmiku na YouTube, nacisnąć przycisk i wybrać pożądaną jakość oraz format pliku.

Następnie trzeba potwierdzić swój wybór i poczekać, aż proces konwertowania utworu zostanie zakończony. Kiedy już tak się stanie, powinniśmy mieć opcję pobrania pliku na swój dysk – z reguły bez dodatkowych opłat i jakichkolwiek „haczyków”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here