hurtownia stomatologiczna

Cement glasjonomerowy – znany również jako samoadhezyjny materiał wypełniający w kolorze zęba, został po raz pierwszy wprowadzony na rynek w 1976 roku. Jego nazwa pochodzi od skrótu głównych składników, tj. glinokrzemianu i kwasu poliakrylowego. Wcześniej materiał był wolno wiążący i miał złe właściwości manipulacyjne. W ostatnich latach ma go w swojej ofercie już niemal każdy sklep akcesoria stomatologiczne, bo nastąpiła ogromna poprawa jego właściwości. Właśnie dlatego aktualnie jest wskazany do stosowania w różnych zabiegach w stomatologii.

Informacje znajdziesz na: e-store.koldental.com.pl

Cementy glasjonomerowe i ich właściwości

Cementy glasjonomerowe mają naturalną zdolność przylegania do zmineralizowanej tkanki i wykazują naturalną zdolność do wymiany jonów ze środowiskiem biologicznym. Co więcej, jako  narzędzia stomatologiczne mają też długą historię dobrej biokompatybilności, a związany cement sam w sobie jest obiecującym materiałem do zastosowania w stomatologii.

Cement szkło-jonomerowy jest popularnym materiałem, ponieważ wykazuje liczne zalety. Jest koloru zębów, wiążą się chemicznie z tkanką zęba bez potrzeby stosowania dodatkowych środków wiążących. Jak wskazuje sklep dentystyczny – ma też dobrą biozgodność, a współczynnik rozszerzalności cieplnej w przypadku tych materiałów jest odpowiednikiem struktury zęba.

Cementy glasjonomerowe są wskazane do różnych zastosowań, takich jak:

  • końcowy materiał do odbudowy zębów mlecznych,
  • końcowy materiał do odbudowy obszarów o niskim obciążeniu,
  • wkładki i podstawy,
  • materiał do odbudowy zrębu zęba przed założeniem korony,
  • wiele więcej.

Założenie korony jest niezbędnym krokiem po każdym kanale korzeniowym i w tym samym celu konieczne jest użycie cementu mocującego. Cement glasjonomerowy służy do mocowania korony do zęba, nadając zębowi wymaganą wytrzymałość. Najlepiej odwiedzić sklep instrumenty stomatologiczne i pytać o wykaz marek, które oferują najlepszy cement mocujący i stawiać na wysoką jakość tego materiału w swojej praktyce dentystycznej.

Czego szukać w najlepszych cementach glasjonomerowych?

Warto zwrócić uwagę na dobrą nieprzepuszczalność dla promieni rentgenowskich – ta cecha często warunkuje to, czy cement jest preferowany przez dentystów. Efekt wzmocnienia powierzchni jest również mile widziany. Dobrze także, gdy nie jest wymagane żadne przygotowanie powierzchni ani środek wiążący, a mimo to cement nadal posiada optymalne właściwości retencyjne. Cement wysokiej jakości powinien być również biokompatybilny z zębatym współczynnikiem rozszerzalności cieplnej, bo dzięki temu istnieje ochrona przed próchnicą wtórną.

Więcej wiadomości: https://www.fondital.pl/co-czyni-lupy-stomatologiczne-niezastapionym-narzedziem-w-gabinecie-stomatologii/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here