laptop do gier

Jeśli szukamy laptopa do gier, nasze oczekiwania powinny być znacznie wyższe, niż w przypadku sprzętu codziennego użytku. Czym powinien cechować się dobry laptop do gier? Oto kilka praktycznych wskazówek, które warto wziąć pod uwagę przed zakupem.

Grafika, dysk twardy, a może pamięć? Który z tych parametrów powinien być priorytetem dla zagorzałych graczy, którzy planują zaopatrzyć się w nowy sprzęt. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wyborze laptopa gamingowego.

Z myślą o przyszłości

Rynek gier rozwija się bardzo dynamicznie, a każdego roku najnowsze tytuły, mają coraz większe wymagania sprzętowe. Wystarczy sięgnąć po przykład z polskiego podwórka. Bardzo wymagającą jak na ówczesne czasy grą był „Wiedźmin 3: Dziki Gon”, który mógł zachwycać tylko tych, których sprzęt sprostał niemałym wymaganiom graficznym i wydajnościowym. Teraz kolejnym skokiem pod tym względem ma być „Cyberpunk 2077” od tego samego studia CD Projekt RED. Dobrze zatem zadbać, żeby nasz nowy laptop do gier nie tylko mógł sprostać pod względem wymagań obecnym tytułom, ale też przewyższał parametrami obecne standardy, aby sprostać wymaganiom sprzętowym w przyszłości.

Grafika i wydajność

Kluczowe aspekty związane z laptopami dla graczy wiążą się z grafiką. To właśnie karta graficzna bywa najbardziej eksploatowanym podzespołem w czasie rozgrywki. Dlatego dobry laptop gamingowy musi być wyposażony w dodatkową kartę graficzną, najlepiej z własnym systemem chłodzenia. Ponadto żeby móc w pełni cieszyć się wspaniałym obrazem w najnowszych tytułach, dobrze sprawdzić, jaką matrycę ma monitor komputera. Ta powinna być błyszcząca, najlepiej w technologii OLED lub wyższej, aby jak najlepiej oddać kontrast oraz głębię kolorów. W kwestii procesora ora pamięci często sprawdza się prosta reguła „im więcej, tym lepiej”. Zazwyczaj jedynym ograniczeniem graczy w zakupie dodatkowych GB RAM-u jest budżet.

Procesor i dysk twardy

Na rynku procesorów zdecydowany prym wiodą urządzenia marki Intel. Coraz to nowsze generacje, takiej jak i5 czy i7, wnoszą większą wydajność i lepsze osiągi. Warto też zwrócić uwagę na pełny opis procesora. Intel produkuje bowiem serie dedykowane wysokim osiągom graficznym i zazwyczaj oznacza te procesory symbolami HQ. Dla odmiany procesory oznaczone symbolem „U”, przeznaczone są do standardowego użytku codziennego. W kwestii dysku twardego potwierdza się dominacja dysków w technologii SSD. Ich wydajność i szybkość wypiera powoli z rynku znane dyski HDD. Jeśli szukamy laptopa do gier, SSD będzie zdecydowanie szybciej uruchamiać nasze ulubione tytuły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here