Baterie GP

GP to firma przodująca na rynku w kategorii baterii i akumulatorów. Czym tak naprawdę charakteryzują się baterie GP, i dlaczego zdobyły taką popularność?

Podczas badań nad najczęściej dokonywanym wyborem baterii pod uwagę wzięto długość działania, cenę oraz markę produktu. W przypadku kontroli jakości, baterie GP, jeśli chodzi o pojemność i stosunek jakości do ceny, plasują się w pierwszej piątce. Chcąc porównać wszystkie baterie na rynku i zestawić ich parametry w pomiarze procentowym, firma GP zyskuje ok. 94%.

GP oferuje szeroką gamę swoich produktów; od baterii alkalicznych, cynkowych, ogniw litowych, aż po akumulatory GP ReCyko. Poniżej przybliżymy zastosowanie każdego rodzaju baterii i akumulatorów, dzięki czemu każdy będzie mógł samodzielnie wybrać produkt spełniający jego oczekiwania.

Baterie cynkowe

Są to najtańsze baterie, dostępne w praktycznie każdym kształcie i rozmiarze. Mają niską pojemność, natomiast są w stanie zasilić urządzenie o niskim poborze mocy, co przekłada się na mniejsze koszta, a zakup staje się opłacalny.

Baterie alkaliczne

Jest to w tym momencie najczęściej wybierany rodzaj baterii. Są o wiele bardziej wydajne od cynkowych, natomiast są także droższe. Warto również wspomnieć, że są odporne na zmiany temperatury i są wykorzystywane głównie do zasilania urządzeń, które potrzebują nieco więcej mocy (mowa tu o latarkach, odtwarzaczach lub elektrycznych urządzeniach używanych w łazience). Baterie alkaliczne GP również dzielą się na parę kategorii, w zależności od zapotrzebowania na wydajność.

Ogniwa litowe

Jest to rodzaj baterii jeszcze bardziej wytrzymały od baterii alkalicznych. Dzięki zastosowaniu litu, który jest najlżejszym metalem jednocześnie cechującym się wysokim stosunkiem energii do objętości i dobrą przewodnością, ogniwa litowe są lżejsze i bardziej wydajne. Warto również wspomnieć o wbudowanych zabezpieczeniach, które dodatkowo wzmacniają swoje działanie. Będzie to dobry wybór dla osób, którym zależy na zasileniu profesjonalnych urządzeń, potrzebujących dużej mocy, a także na dostosowaniu do pracy w ekstremalnych warunkach temperaturowych.

Baterie srebrowe

Rodzaj baterii zasilający najmniejsze urządzenia przy zachowaniu najlżejszej masy. Charakteryzują się poza tym niewielkim spadkiem napięcia przy rozładowaniu, a także wysoką odpornością na urazy mechaniczne, co jest dodatkowym plusem – głównie są wykorzystywane do zasilania zegarków, kalkulatorów i zabawek elektronicznych, które nie raz przez nieuwagę upadają na ziemię.

Baterie cynkowo-powietrzne

To kolejny rodzaj baterii GP, inaczej nazywany ogniwami cynowo-powietrznymi. Ze względu na ich rozmiar, zasilają precyzyjne urządzenia, takie jak aparat słuchowy. Charakteryzują się długim okresem zasilania, do tego są dostosowane do wielu modeli aparatów i innych urządzeń, do których zostały skonstruowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here