Jaką drukarkę kodów kreskowych wybrać

Drukarka do etykiet to niezbędne urządzenie, które służy do automatycznej identyfikacji. Dzięki niej wydrukujesz nie tylko kody kreskowe, ale też informacje w postaci grafiki lub tekstu na dowolnych materiałach eksploatacyjnych. Prowadząc firmę zajmującą się sprzedażą lub produkcją towarów, musisz się w taką drukarkę zaopatrzyć. Głównymi parametrami, na jakie należy patrzeć to jakość wydruku i wydajność urządzenia.

Drukarka do kodów kreskowych

Istnieje prosty, ogólny podział tych urządzeń- na biurowe oraz przemysłowe. Przenośne drukarki etykiet idealne są dla sprzedawców detalicznych- są małe, mobilne i posiadają wbudowany moduł Bluetooth. Niezbędnym akcesorium potrzebnym do pracy z tymi urządzeniami są czytniki kodów kreskowych. Dzięki nim odczytasz dane z etykiety i poprawnie zindeksujesz towar w systemie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze drukarki kodów kreskowych

Parametry, na jakie trzeba zwrócić uwagę przed wyborem drukarki:

  • wielkość urządzenia;
  • łatwość obsługi;
  • technikę drukowania;
  • stopień zużycia materiałów eksploatacyjnych.

Każdy wydruk ma inną rozdzielczość, którą określa współczynnik DPI. Im wyższy parametr tym lepsza jakość. Wiąże się to jednak z wolniejszą pracą urządzenia i większą eksploatacją.

Drukarki pod względem techniki drukowania dzieli się na termiczne oraz termotransferowe.

Termiczna drukarka kodów kreskowych będzie lepszym wyjście, jeśli drukujesz niewiele- pozwoli Ci to na ograniczeniu kosztów eksploatacyjnych. Jeśli jednak liczy się dla Ciebie i szybkość wydruku oraz wysoka jakość przy dużej liczbie etykiet postaw na drukarkę termotransferową.

Prowadzisz firmę transportową i stawiasz na mobilność? Drukarka etykiet, która posiada moduł transmisji bezprzewodowej to idealne rozwiązanie dla Ciebie. Takie urządzenie pozwala na wydruk etykiety bezpośrednio u klienta. Obsługa jest prosta- sprowadza się do połączenia telefonu lub tabletu z drukarką i użycia odpowiedniej aplikacji.

Drukarki mobilne firmy Zebra

Produkty renomowanej firmy Zebra sprawdzą się w różnych branżach. Od handlu detalicznego przez sektor produkcji, logistykę i transport, po służbę zdrowia.

Mobilna drukarka to pomocnik w handlu i na magazynie- wydrukujesz etykiety na produkty i paragony. Jest użyteczna w służbie zdrowia- etykietowanie próbek czy pomoc w identyfikacji pacjentów. Drukarka kodów to w końcu drukowanie biletów, znakowanie bagażu czy etykiet adresowych.

Drukarka kodów kreskowych Zebra to optymalizacja, łączność, widoczność i innowacja. Daj swoim pracownikom narzędzie, które pozwoli w pełni wykorzystać każdą minutę pracy w Twojej firmie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here